"Prawo podatkowe? To proste. Z chęcią pomożemy"

Witaj na blogu prawniczym Jurysdykcja.pl - u nas dowiesz się o prawnikach, adwokatach, notariuszach i sposobach na rozwiązywanie z pozoru trudnych spraw w prawie podatkowym

Windykacja polubowna na terenie Niemiec nieco różni się od tej w naszym kraju.

Wynagrodzenie dla firm zajmujących się takimi należnościami jest uzależnione od skuteczności oraz oczywiście wartości odzyskanych należności. Windykację należności tego typu trzeba jednak przeprowadzać w ściśle określony sposób. Na początku niezbędne jest sprawdzenie w rejestrze dłużników jego zdolności do uiszczenia należności. 
Kluczowe jest także, czy nie zostało już wszczęte w żaden sposób postępowanie upadłościowe co do jego osoby. Skuteczna windykacja w Niemczech musi być zasądzona sądownie. Po takim sprawdzeniu w rejestrze, dochodzi już potem wyłącznie do wezwania dłużnika pisemnie oraz ustnie do zapłaty. Jeśli kompletnie nie będzie on nawet w stanie spłacić wszystkich tego typu należności, to wtedy niewątpliwie można zaproponować umowę o płacenie należności w ratach. Jest to ciekawe rozwiązanie, które jednak rzadko wydaje się być stosowane. 
 Więcej na stronie
Egzekucja należności na terenie Niemiec nie jest niczym skomplikowanym. Zawsze jednak należy odpowiednio kontrolować, czy raty zostały wypłacone. Gdy doszło do tego, to wtedy muszą one być uiszczone także w konkretnym terminie. Doświadczenia firm windykacyjnych w Niemczech zgodnie pokazują, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest porozumienie z dłużnikiem. Jest to niezwykle korzystne również ze względu na koszty oraz czas realizacji takiego zlecenia. W przypadku, kiedy dojdzie do braku jakiegokolwiek porozumienia, to wtedy międzynarodowe firmy mogą zaproponować klientowi windykację sądową, która jest realizowana przez ich oddziały. Dlatego też mamy niezwykle szerokie pole manewru.

Fotorelacja

prawo

notariusz

prawnik

windykator

radca

niemcy

długi