"Prawo podatkowe? To proste. Z chęcią pomożemy"

Witaj na blogu prawniczym Jurysdykcja.pl - u nas dowiesz się o prawnikach, adwokatach, notariuszach i sposobach na rozwiązywanie z pozoru trudnych spraw w prawie podatkowym

Kredyt we frankach, zalety i wady kredytu frankowego czy też pomoc frankowiczom to kwestie szczególnie żywo już od jakiegoś czasu dyskutowane.

Nic dziwnego, bo jednak był czas, kiedy ludzie dosłownie masowo brali kredyty we frankach. A co tak naprawdę było tego przyczyną? Otóż, w dużej mierze podyktowane było to faktem, że kredyt we frankach był dużo tańszy od kredytów udzielanych w złotówkach. Niejeden klient po prostu nigdy by nie otrzymał kredytu w złotówkach, natomiast kredyt we frankach był jak najbardziej w jego zasięgu. Z takiej formy kredytowania skorzystało gros osób i które zresztą były z tego zadowolone. Problem zaistniał wówczas, kiedy nagle frank poszybował w górę i wówczas pociągnął za sobą gigantyczny wzrost wysokości spłacanych rat w tej walucie. Tak więc, zalety i wady kredytu frankowego stały się w tym momencie widoczne jak na dłoni. Wielu spłacających kredyt popadło w rzeczywiście ogromne kłopoty, bo okazało się niezbyt uciążliwa do tej pory rata przewyższyła zarobki danej osoby. To straszne, ale prawdziwe, niestety. Wszystko byłoby jeszcze do zniesienia, gdyby zaoferowano odpowiednią pomoc frankowiczom. Tak się jednak nie stało i stąd kłopoty wielu pożyczkobiorców i wielka kampania na rzecz poprawy ich sytuacji. W tym momencie podnoszą się od razu protesty ze strony tych wszystkich osób, które wzięły kredyt w złotówkach. Dlaczego oni też nie mieliby ubiegać się o pomoc w spłacie pożyczki? Uczciwie byłoby przyznać, co zresztą czyni wielu frankowiczów, że branie kredytu we frankach było swego rodzaju hazardem, mianowicie, wiązało się to z ryzykiem zarobienia lub straty. Trzeba byłoby wcześniej po prostu rozważyć zalety i wady kredytu frankowego, żeby wiedzieć, na czym tak naprawdę stoimy, bo na pomoc frankowiczom nie za bardzo można liczyć.

Fotorelacja

prawo

usługi prawnicze

kancelaria

adwokat

radca

kredyt

frankowicze